Divat-, jelmez- és díszlettervező képzés indul

Nappali munkarendben: 2024. szeptember 2 -től
Nem nappali munkarendben: 2024. szeptember 7-től
  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
jelentkezési határidő: 2024. augusztus 31.
Divat-, jelmez- és díszlettervező szak

Ez a szakképzés a divat, jelmez és díszlettervezés világába nyújt átfogó betekintést.

A program keretében a hallgatók megtanulják a különböző tervezési technikákat, anyagismeretet, valamint a kreatív és művészeti kifejezésmódokat.

A képzés során a résztvevők gyakorlati tapasztalatot szereznek a tervek megvalósításában, együttműködve a szakma neves képviselőivel.

A képzés végén a hallgatók képesek lesznek egyedi és professzionális divatkollekciókat, jelmezeket és díszleteket tervezni és kivitelezni, így felkészülve a divatipar és színházi világ kihívásaira.

Szakmairányok

Divat-, jelmez és díszlettervező sajátos képzési szerkezetéből adódóan az alapvizsga sikeres letételét követően szakmairányt kell választanod:

 

  1. DIVATTERVEZŐ (nappali és nem nappali munkarend)
  2. JELMEZ- ÉS DÍSZLETTERVEZŐ (csak nem nappali, korábban esti munkarend)

Fontos tudnod, hogy a sikertelen ágazati alapvizsga esetén csak évismétléssel folytathatod a tanulmányaidat.

f
Divattervező szakmairány
Feladatai többek között
s
JelMEZ- ÉS DÍSZLETTERVEZŐ SZAKMAIRÁNY
Feladatai többek között
Tudnivalók a szakról
A képzés megkezdésének feltételei

A 2 éves technikumi szakmai oktatás (nappali és nem nappali képzéseinken is): érettségi vizsga, és a nem nappali munkarend esetén foglalkozásegészségügyi alkalmassági vizsgálat

A szak adatlapja

Szakma neve: Divat-, jelmez- és díszlettervező

Ágazat neve: Kreatív

Szakma azonosító száma: 5 0212 16 02

Képzés időtartama: 2 év (érettségi végzettséggel, kizárólag szakmai vizsgára felkészítő oktatásban)

Felvételi eljárás: nincs

A képzés felépítése

2 éves technikumi szakmai oktatás (érettségi végzettséggel, kizárólag szakmai vizsgára felkészítő szakmai oktatás):

Az érettségi utáni szakmai ágazati oktatás kétéves képzést jelent. A 13. évfolyam első félévében a divat-, jelmez- és díszlettervező szakma gyakorlásához szükséges alapokat sajátíthatják el diákjaink. Nagy óraszámban oktatunk szakmai és tervezési alapismereteket, látványtervek és makettek megvalósításához szükséges kreatív módszereket. Az első félév végén ágazati alapvizsgát kell tenned, amely során egy komplex tervezési és modellezési feladaton keresztül mutathatod be megszerzett tudásodat. Az ezt követő időszakban tanulhatod meg a divat-, jelmez- és díszlettervező szakmához szükséges szakirányú tudást. A tanulmányaidat a 14. évfolyam végén szakmai vizsgával fejezed be.

Divat-, jelmez és díszlettervező sajátos képzési szerkezetéből adódóan az alapvizsga sikeres letételét követően szakmairányt kell választanod:

  1. DIVATTERVEZŐ (nappali és nem nappali munkarend)
  2. JELMEZ- ÉS DÍSZLETTERVEZŐ (csak nem nappali, korábban esti munkarend)

Fontos tudnod, hogy a sikertelen ágazati alapvizsga esetén csak évismétléssel folytathatod a tanulmányaidat.

Költségek és juttatások

2 éves technikumi szakmai oktatás: nappali és nem nappali munkarendben is 30 000 Ft/2 év regisztrációs díj (a regisztrációs díj csak “vis maior” esetén kerülhet visszafizetésre), nappali munkarendben 24 éves korig, míg nem nappali munkarendben korhatár nélkül tudjuk fogadni az első és második szakképesítésüket szerző jelentkezőket.
Első és második szakképesítés: nappali és nem nappali munkarenben ingyenesen megszerezhető. Szakképesítésnek nevezzük a szakmai jegyzékben szereplő, az iskolai rendszerű szakképzésben megszerzett első és második államilag elismert szakképesítést, amely munkakör betöltésére, foglalkozás, tevékenység gyakorlására képesít.

Amennyiben már rendelkezik a fentiekben részletezett iskolarendszerben szerzett kettő szakképesítéssel, úgy nappali munkarendben 225.000 Ft/tanév, nem nappali munkarendben pedig 120.000 Ft/tanév képzési költséget kell befizetnie. A befizetéseket egy összegben beiratkozáskor kérjük rendezni – az esetleges részletfizetési lehetőségekről kérjük, érdeklődjön iskolánkban.

Juttatások:

2 éves technikumi szakmai oktatás, nem nappali munkarendben:

juttatások nappali munkarendben: tanulmányi ösztöndíj (csak a szakmával még nem rendelkezők számára), diákigazolvány, családi pótlék – jogszabályi feltételek alapján csak nappali munkarendben. A szakmai vizsga sikeres letétele után a magyar mellett idegen nyelvű Europass bizonyítvány kiegészítő igényelhető.

Külföldi állampolgárok:

Magyarországon az első és további szakképesítésért tanuló nagykorú, nem tanköteles külföldi állampolgárok költségtérítés ellenében tudnak iskolánkban tanulni (vonatkozó jogszabály: 2011.évi CXC. tv. 92.§ (7). bekezdés). Külföldi állampolgároknak az eredeti érettségi bizonyítványhoz csatolniuk kell a bizonyítvány magyar nyelvű hiteles fordítását is.

Oktatási napok

2 éves technikumi szakmai oktatás:

  • nappali képzés: hétfőtől-péntekig 8:00-17:00
  • nem nappali képzés: kedd, csütörtök 17:00-20:00 szombat 9:00-17:00
Tanáraink

Tanáraink személyükben sokszínű tervezői szakterületeket (belsőépítész, látványtervező, dekoratőr, grafikus, formatervező, festőművész stb.) képviselnek, így komplex szakmai ismereti háttérrel segítik a diákok szakmai fejlődését.

OKTATÁSI PROGRAMUNK
  • Oktatási programunkat (projektfeladatokat, gyakorlatokat) az aktuális szakmai és design trendeket is figyelve tervezzük meg.
  • Oktatási módszerünk egyik legfontosabb része, hogy kiemelten sok szakmai gyakorlatot szervezünk év közben (projektmunkák, élő kiállítások, szakmai versenyek).
  • Óráinkon tervezünk, makettezünk. A megtervezett kirakatokat, installációkat, rendezvényi dekorációs elemeket „élesben”, valós léptékben valósítjuk meg.
  • Projektmunkáink megvalósítása során elsősorban diákjaink tervezői ötleteire támaszkodunk.
ösztöndíj rendszer

Új, tanulói ösztöndíj rendszer (technikum, nappali tagozat és első szakma esetén):

13. évfolyamon: havi 8.000 Ft, sikeres ágazati vizsgát követően jelenleg 16.000 Ft (összeg 2023/2024. tanév szerinti)

14. évfolyam: teljesítményalapú, az érdemjegyektől függően 16.000 és 59.000 Ft közötti összeg. Továbbá egyszeri pályakezdési támogatás sikeres szakmai vizsga esetén. (A szakmai vizsga eredményétől függően 130.000 és 302.000 forint között lehet majd.)

(Az ösztöndíjak a jogszabályi, törvényi szabályozás szerint változhatnak.)
És ha végeztél...

A képzés jellegéből adódóan többféle szakirányban mehetnek tovább végzett diákjaink (saját vállalkozás indítása, kreatív cégeknél, színházakban, filmes területen való elhelyezkedés, felsőfokú szakmai tanulmányok folytatása).

Végzett diákjainkat a munkaerőpiacon és a felsőoktatási felvételiken is jól hasznosítható portfólióval engedjük útra.

Divattervező tanulóink munkái
Jelmez- és díszlettervező tanulóink munkái
Kapcsolódó anyagok

Programterv

Képzési és kimeneti követelmények.

Forrai Metodista Gimnázium és Technikum

Pár szó ide, hogy mi is a Forrai Iskolakomplexum.

 

És kell majd ide link is