Grafikus képzés indul

5 éves technikumi szakmai oktatás
  •  2024. szeptember 2-tól
2 éves technikumi szakmai oktatás
  • Nappali munkarendben: 2024. szeptember 2-tól
  • Nem nappali munkarendben: 2024. szeptember 7-től
jelentkezési határidő
  •  5éves technikumi szakmai oktatás: a felvételi eljárás keretében meghatározott időpontig
  • 2 éves technikumi szakmai oktatás (nappali és nem nappali képzésben is): 2024. augusztus 15.
A grafika szak sokrétegű, ismerd meg! Ha kíváncsi vagy keress bennünket!

A képzésünk egyszerre reagál a piaci igényekre, a friss szakmai tendenciákra és megjeleníti a szak szakmai közösségének látásmódját, szaktudását.

A grafikai tervezéshez szükséges alapkészségek kialakítása és fejlesztése az első évben történik. A vizuális alapok alkalmazására vonatkozó szabályok mellett, többféle rugalmas identitás rendszerrel és képnarratívával ismerkedsz meg.

Az egymásra épülő rendszerben, fokozatosan eljutsz a Photoshop, Illustrator, InDesign program ismereteken át a képalkotásig. Hasznos alapokat kapsz a kiadványszerkesztés szabályairól, ebből a 13. évfolyamon ágazati alapvizsgát teszel.

Az ezt követő időszakot a kreatív gyakorlatok, és a projekt feladatok építik fel. Megérted a grafika kifejezési lehetőségeit a médiumai, formái, anyagai, felhasználási megjelenési formái és a nyomdaismeretek alapján. Az ágazati terminológiának megfelelően a 14. évfolyam végén szakmai vizsgát teszel.

A képzésünk alkalmassá tesz, hogy tervezőstúdióban, médiaügynökségnél kreatív munkafolyamatokban vegyél részt.

Mi segítünk, hogy új szintre tudjál jutni, és piacképes szakmai ismereteket kapjál.
Tudnivalók a szakról
A képzés felépítése

A nem nappali képzésre 14 fő, felnőttképzési  jogviszony keretében

Nem nappali munkarendben korhatártól függetlenül tudjuk fogadni az első és második szakképesítésüket szerző jelentkezőket.

 

A képzés megkezdésének feltétele 2 éves technikumi szakmai oktatás: érettségi vizsga és foglalkozásegészségügyi alkalmassági vizsgálat.

 

Az érettségi utáni szakmai ágazati oktatás kétéves képzést jelent.

 

A 13. évfolyam első félévében dekoratőr szakma gyakorlásához szükséges alapokat sajátíthatják el a diákok.

 

A félévben nagy óraszámban oktatjuk az Adobe Photoshop, Illustrator, Indesign, Google Sketch Up grafikai programokat, tervezési alapismereteket, látványtervek, makettek megvalósításához szükséges kreatív módszereket.

 

A félév alapvizsgával zárul, amely során a diákok egy komplex tervezési és prezentációs feladaton keresztül mutatják be megszerzett tudásukat. Az alapvizsga sikeres teljesítése alapfeltétele a képzés folytatásának.

 

A második félévtől kezdődően sokrétű, izgalmas szakmai elméleti, valamint sok-sok kreatív gyakorlati feladaton át vezetjük diákjainkat a szakmai záróvizsgáig.

A szak adatlapja

Szakma neve: Grafikus

Ágazat neve: Kreatív

Szakma azonosító száma: 5 0213 16 09

Képzés időtartama: 5 év/ 2 év (érettségi végzettséggel, kizárólag szakmai vizsgára felkészítő oktatásban)

Felvételi eljárás nappali képzésre: van
Felvételi eljárás nem nappali képzésre: nincs

 

Felvehető létszám:

  • 5 éves technikumi szakmai oktatás: 28 fő
  • 2 éves technikumi szakmai oktatás:
    • nappali képzésre 15 fő (tanulói jogviszonyban)
    • nem nappali  képzésre 15 fő (felnőttképzési jogviszonyban)
Költségek és juttatások

Költségek

  • 5 éves technikumi szakmai oktatás: 10 000 Ft/tanév alapítványi hozzájárulás
  • 2 éves technikumi szakmai oktatás: nappali és nem nappali tagozaton is 30 000 Ft/2 tanév regisztrációs díj (a regisztrációs díj csak “vis maior” esetén kerülhet visszafizetésre). A regisztrációs díjat a nappali tagozatos tanulóknak csak a beiratkozáskor kell befizetni. A nappali képzésben 24 éves korig, míg nem nappali képzésben korhatár nélkül tudjuk fogadni az első és második szakképesítésüket szerző jelentkezőket.

Első és második szakképesítés:  nappali és nem nappali képzésben ingyenesen megszerezhető. Szakképesítésnek nevezzük a szakmai jegyzékben szereplő, az iskolai rendszerű szakképzésben megszerzett első és második államilag elismert szakképesítést, amely munkakör betöltésére, foglalkozás, tevékenység gyakorlására képesít.

Amennyiben már rendelkezik a fentiekben részletezett iskolarendszerben szerzett kettő szakképesítéssel, úgy nappali  képzésben 225.000 Ft/tanév, nem nappali képzésben pedig 120.000 Ft/tanév képzési költséget kell befizetnie. A befizetéseket egy összegben beiratkozáskor kérjük rendezni – az esetleges részletfizetési lehetőségekről kérjük, érdeklődjön iskolánkban.

Juttatások:

5 éves technikumi szakmai oktatás: Tanulmányi ösztöndíj, diákigazolvány, családi pótlék stb.
2 éves technikumi szakmai oktatás:
juttatások nappali képzésben: tanulmányi ösztöndíj (csak a szakmával még nem rendelkezők számára), diákigazolvány, családi pótlék – jogszabályi feltételek alapján, internethasználat. Részvételi lehetőség az iskolai szakkörök életében.
A szakmai vizsga sikeres letétele után számukra is a magyar mellett idegen nyelvű Europass bizonyítvány kiegészítő igényelhető.

Külföldi állampolgárok:

5 éves technikumi szakmai oktatás: felvételükről az intézmény vezetője dönt
2 éves technikumi szakmai oktatás (nappali és nem nappali tagozaton is):
Magyarországon az első és további szakképesítésért tanuló nagykorú, nem tanköteles külföldi állampolgárok költségtérítés ellenében tudnak iskolánkban tanulni (vonatkozó jogszabály: 2011.évi CXC. tv. 92.§ (7). bekezdés). Külföldi állampolgároknak az eredeti érettségi bizonyítványhoz csatolniuk kell a bizonyítvány magyar nyelvű hiteles fordítását is.

Oktatási napok

5 éves technikumi szakmai oktatás: hétfőtől-péntekig 8:00-16:00

2 éves technikmi szakmai oktatás:

  • nappali képzés: hétfőtől-péntekig 8:00-17:00
  • nem nappali képzés: kedd, csütörtök 17:00-20:00 szombat 9:00-17:00
Tanáraink

Tanáraink személyükben sokszínű tervezői szakterületeket (belsőépítész, látványtervező, dekoratőr, grafikus, formatervező, festőművész stb.) képviselnek, így komplex szakmai ismereti háttérrel segítik a diákok szakmai fejlődését.

OKTATÁSI PROGRAMUNK
  • Oktatási programunkat (projektfeladatokat, gyakorlatokat) az aktuális szakmai és design trendeket is figyelve tervezzük meg.
  • Oktatási módszerünk egyik legfontosabb része, hogy kiemelten sok szakmai gyakorlatot szervezünk év közben (projektmunkák, élő kiállítások, szakmai versenyek).
  • Óráinkon tervezünk, makettezünk. A megtervezett kirakatokat, installációkat, rendezvényi dekorációs elemeket „élesben”, valós léptékben valósítjuk meg.
  • Projektmunkáink megvalósítása során elsősorban diákjaink tervezői ötleteire támaszkodunk.
És ha végeztél...

A képzés jellegéből adódóan többféle szakirányban mehetnek tovább végzett diákjaink (saját vállalkozás indítása, kreatív cégeknél, színházakban, filmes területen való elhelyezkedés, felsőfokú szakmai tanulmányok folytatása).

Végzett diákjainkat a munkaerőpiacon és a felsőoktatási felvételiken is jól hasznosítható portfólióval engedjük útra.

A képzés megkezdésének feltételei

5 éves technikumi szakmai oktatás: általános felvételi eljárásrend 

2 éves technikumi szakmai oktatás (nappali és nem nappali képzéseinken is): érettségi vizsga, foglalkozásegészségügyi alkalmassági vizsgálat (nem nappali munkarendben)

 

Nappali képzésre regisztráció: Március 1. –  Augusztus 15.

 

A felvételi regisztrációval együtt beküldendő:

Motivációs levél:

A motivációs levél tárgya a választott szakirány és a felvételiző neve.

Motivációs levél tartalmazza a felvételiző nevét, e-mail címét, telefonszámát, melyik szakmára (szakmákra) felvételizik. Maximum 1 oldal legyen.

 

Portfólió:

A portfóliónak nem kell feltétlenül a választott szakirányhoz kapcsolódnia, minden más kreatív területen készített munka is bekerülhet ami az eddig készült munkáit tartalmazza.Lehet bármilyen digitális alkotás, rajz, illusztráció, tervezőgrafika, fotó, festmény, montázs, bármilyen tárgyforma digitális formátumban. 

A nem digitális anyagok befotózva kerüljenek a portfólióba.

A portfólió formátuma : PDF

Maximum 15 oldal 

A  kitöltött jelentkezési adatlapot, a motivációs levelet és a portfóliót a regisztrációs űrlapon lehet feltölteni.

Felvételi beszélgetés

Kötetlen beszélgetés keretében zajlik a beadott munkák alapján. Várható időpontjáról e-mailben küldünk pontos értesítést .

Választható dátumok: május 25, június 27, július 27, augusztus 19.

Grafikus tanulóink munkái
Kapcsolódó anyagok

Programterv

Képzési és kimeneti követelmények.

Forrai Metodista Gimnázium és Technikum

Pár szó ide, hogy mi is a Forrai Iskolakomplexum.

 

És kell majd ide link is